DRŽAVNO NATJECANJE - PROMET I LOGISTIKA
Autor: Vilim Jurković, 1. 5. 2013.

U organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih održano je u Šibeniku 17. po redu natjecanje učenika i učenica iz obrazovnog sektora promet i logistika. Natjecanje se održavalo u hotelskom naselju Solaris od 17. - 19. travnja 2013. godine, a domaćin natjecanja bila je Tehnička škola Zagreb.

Rezultati učenika naše škole:

1. TEHNIČAR  ZA ŽELJEZNIČKI PROMET

MARIO PREMUŽIĆ - OSVOJENO 1. MJESTO,

mentor: Slobodan Mihaljevski, dipl. ing.

2. TEHNIČAR ZA LOGISTIKU I ŠPEDICIJU

NIKOLA KOSTERVAJN - OSVOJENO 5. MJESTO,

mentor: mr. sc.Radoš Božica, dipl. ing.

Natjecanje je održano sa slijedećim ciljevima:

• Podizanje razine teorijskog znanja iz područja prometa
  • Podizanje razine primjene teorijskog strukovnog znanja
  • Razvijanje vještina potrebnih za struku
  • Poticanje natjecateljskog duha te stvaralaštva i darovitosti
  • Razvoj pozitivnih stavova prema budućem zanimanju i zvanju

Na natjecanju sudjelovalo 48 učenika i 30 mentora  srednjih škola  koje obrazuju redovne učenike za zanimanja u obrazovnom sektoru prometa i logistike, prema  slijedećim disciplinama: Tehničar cestovnog prometa,Tehničar za željeznički promet, Zrakoplovni prometnik, Tehničar PT prometa,  Tehničar za logistiku i špediciju, Vozač motornog vozila, i  Pomorski nautičar.

Samom natjecanju prethodio je stručni skup na kojem su sudjelovali članovi Državnog povjerenstva i mentori/ice natjecatelja, na kojem su  predstavljeni projekti:

1. Eko vožnja – Vlasta Perotić; dipl.ing - Škola za cestovni promet, Zagreb

2. Praktična nastava u vježbeničkoj tvrtki za zanimanje Tehničar cestovnog prometa i Tehničar za logistiku i špediciju  - Verica Kopriva –Kozjak; dipl.ing, Strojarska i prometna škola Varaždin.

Svečano otvaranje natjecanja započelo je  prigodnim programom u organizaciji škole domaćina. Program otvaranja obogatili su svojim nastupom: klapa Kontrade iz Zadra, učenik Tehničke škole Zagreb, Tomislav Radmanić, violinistica Lucija Paleka, učenica Glazbene škole Zadar

U okviru otvaranja  natjecanja održani  su i pozdravni govori predstavnika Škole ravnatelj Ante Akmadža, predstavnica ASOO gđe. Kristina Miklaužić Černicki i predstavnika županije Šibensko – Kninske.

Natjecanje je otvorio gospodin  Branko Mikulić, dipl. ing., predsjednik  Državnog povjerenstva,  predstavnik Ministarstva  mora, turizma, prometa i razvitka RH.

Kroz cijeli program otvaranja natjecanja i priredbe  vodila nas je Barbara Šimović profesorica Tehničke škole u Zagrebu.

Natjecanje se odvijalo u više vidova:

• Rješavanjem zadataka objektivnog tipa
  • Praktične primjene strukovnih znanja
  • Test vještine značajne za struku
  • Prezentacija samostalnog rada

Na kraju natjecanja uručena su odličja za natjecatelje koji su osvojili jedno od prva tri mjesta po disciplinama natjecanja, a mentorima i školi domaćinu zahvalnice za sudjelovanje na natjecanju i doprinosu za uspjeh natjecatelja.

Pogledajte fotografije sa Natjecanja

Priloženi dokumenti: