« Ožujak 2024 »

INOVA-MLADI 2015
Autor: Vilim Jurković, 4. 6. 2015.

Tehnička škola Zagreb proglašena je najuspješnijom  srednjom školom na Inovi mladi 2015 ! Pročitajte više o izložbi inovacija održanoj 9. svibnja 2015. godine na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu.

INOVA-MLADI 2015

Izložba inovacija zagrebačkih osnovnih, srednjih škola i studenata s međunarodnim sudjelovanjem

Zagreb, Fakultet strojarstva i brodogradnje, 09. svibanj 2015.

Najveća izložba inovacija mladih u RH i okružju koja redovito od 2001.godine okuplja sva dostignuća mladih zagrebačkih inovatora uz goste iz cijele Hrvatske i prijatelje iz inozemstva. INOVA-MLADI je program Saveza inovatora Zagreba, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Saveza udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih u Gradu Zagrebu.

15. izdanje izložbe inovacija učenika zagrebačih osnovnih, srednjih škola i studenata s međunarodnim sudjelovanjem i ove godine je potvrdila status najveće hrvatske i regionalne izložbe inovacije mladih.

Otvaranju 09. svibnja o.g. na FSB-u, bilo je nazočno niz uzvanika, zagrebačkih mladih inovatora i mentora, gostiju iz svih dijelova RH, BiH, kao i mediji. U nazočnosti osobnog izaslanika Predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović Karla Vulina, izložbu je otvorila izaslanica Gradonačelnika Grada Zagreba Marina Lovrečki.

Ove godine izložba je okupila čak 420 izlagača koji su predstavili 290 svojih inovacija iz osnovnih i srednjih škola, fakulteta i udruga. Kao i svake godine na ovoj zagrebačkoj izložbi sudjelovali su gosti iz Hrvatske / Beli Manastir,  Dugo Selo,  Sesvete, Stubičke Toplice, Karlovac, Varaždin, Nova Gradiška, Rijeka, V.Gorica, Slunj, Popovača,/, kao i gosti izvan Hrvatske /Maribor, Sarajevo, Banja Luka, Prijedor, Prnjavor, Subotica, Teslić/.  Moramo naglasiti da su na ovogodišnjoj 15.  izložbi izloženi izuzetno zanimljivi i atraktivni radovi osnovnih, srednjih škola i fakulteta.

Vrhunski ocjenjivački sud INOVE-MLADI 2015, dodijelio je niz medalja i atraktivnih posebnih nagrada, na svečanoj dodjeli odličja 26. svibnja o.g. na Fakultetu strojarstva i brodogradnje, tradicionalnom mjestu održavanja Izložbe.

-  zlatne, srebrne i brončane medalje

- putovanja i sudjelovanja na velikim međunarodnim izložbama inovacija

- sudjelovanje najboljih na 40. hrvatskom salonu inovacija INOVA-BUDI UZOR u Karlovcu i 8. nacionalnoj izložbi inovacija mladih u Bakru

- veliki prijelazni pokal školi pobjedniku INOVE-MLADI

- pobjednik INOVE proglašen je MLADIM ZAGREBAČKIM INOVATOROM GODINE.

U ovakvoj oštroj konkurenciji predstavnici naše škole ostvarili su fantastičan uspjeh.

TEHNIČKA ŠKOLA ZAGREB PROGLAŠENA JE NAJUSPJEŠNIJOM SREDNJOM ŠKOLOM NA SMOTRI INOVA MLADI 2015 !

Priloženi dokumenti:
INOVA_2015_rezultati.pdf (32.02 KB)