Projekti u Tehničkoj školi Zagreb
Večer matematike 2019
Autor: Jozo Radoš, 30. 1. 2020.

VEČER MATEMATIKE U TEHNIČKOJ ŠKOLI ZAGREB

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva. Ove godine prijavilo se skoro 800 ustanova za sudjelovanje u provedbi projekta Večer matematike.
I ove godine, s malim zakašnjenjem, održana je Večer matematike,
12. prosinca 2019. godine od 15 do 18 sati. Sudjelovalo je šezdesetak učenika, bivših učenika, profesora i gostiju.
Održano je 11 radionica (aktivnosti) u kojima su sudjelovali svi sudionici.
Radionice :
Akademija mudraca
Escape room
Glavom protiv kalkulatora
HI-QU slagalica
Igra asocijacija
Pogodit ću koliko imaš godina
Povuci, potegni, iščupati ne mogu
Rimski brojevi i šibice
Sudoku – piši, briši
Tangram – slagalica
Tko zna matematiku, zasladit će se

Malo atmosfere možete vidjeti na videozapisu.

Na kraju svih aktivnosti, sudionici su birali najmaštovitiju Arhimedovu spiralu. Ove godine izabrana je spirala.
Sudionici su birali i aktivnost koja im se najviše svidjela. Mogli su birati više aktivnosti.
Za najbolju aktivnost proglašena je Escape room (64 %), Akademija mudraca (36 %), Rimski brojevi i šibice (28 %) i Igra asocijacija (23 %), tako je aktivnost Akademija mudraca, nakon što je tri uzastopne godine birana kao najbolja aktivnost, zauzela drugo mjesto.
Nadamo se da ste se svi dobro zabavili uz matematiku te da ćete nam se pridružiti i sljedeće godine u Večeri matematike 2020. koja će se održati prvog četvrtka u prosincu tj. 3. prosinca 2020.

Snježana Šišić