INOVA - BUDI UZOR
Autor: Siniša Tevelly, 10. 11. 2023.

Učenici naše škole i ove su godine pod mentorstvom nastavnika Siniše Tevellyja i Željka Vrabeca sudjelovali na smotri radova INOVA i svojim inovativnim rješenjima osvojili brojne medalje i priznanja. Neki od tih radova izloženi su i na međunarodnoj izložbi inovacija, prototipova i poslovnih planova – BUDI UZOR/INOVA 2023., koja je ove godine održana u Kongresnoj dvorani Zagrebačkog velesajma pod motom “Usudi se stvarati”. Međunarodni karakter same izložbe pružio je mogućnost našim učenicima za upoznavanje drugih učenika, studenata, profesora i poduzetnika iz Hrvatske i čitavog svijeta, a prisustvo medija priliku da kažu ponešto o svom radu.

Sama smotra BUDI UZOR/INOVA nastala je udruživanjem dviju glasovitih domaćih i svjetskih izložbi inovacija – BUDI UZOR i INOVA i kao takva zauzela značajno mjesto u grupi najvećih svjetskih izložbi.
Učenički radovi ove su godine nagrađeni sa:

• 6 zlatnih medalja
    • Luka Šešok, Adnan Beširević, Borna Krpan, Borna Krilčić, Grgur Čolak, Matija Jakov Žaknić, Marin Lukić
  • 2 srebrne medalje
    • Petra Grahovac i Leon Pesić
  • 2 brončane medalje
    • Nina Marenić i Tea Pšeničnjak
  • Posebna nagrada INOVA BUDI UZOR Adnan Beširević
  • 2 nagrade specijalne internacionalne nagrade Norton University of Cambodia
    • Leon Pesić i  Borna Krpan

• 2 nagrade iz Londona s ITE International invention & Trade Expo London: Adnan Beširević - srebrna medalja i specijalna nagrada

Nakon svega je u našoj školi upriličena svečana dodjela priznanja i medalja. Učenicima je medalje i priznanja dodijelio ravnatelj Patrik Mardešić, te se u obraćanju zahvalio učenicima i njihovim mentorima na uloženom trudu i radu i iskazao želju i nadu da će se ovakav trend nastaviti i u budućnosti.

Svim učenicima i njihovim mentorima od srca čestitamo na zasluženim priznanjima i nagradama.