Učenici Tehničke škole u okviru Erasmus + projekta Financijska pismenost na edukaciji u Hrvatskoj narodnoj Banci
Autor: Siniša Tevelly, 1. 3. 2024.

Učenici Tehničke škole Zagreb u pratnji s profesoricama Filipović i Plavčić-Jurković posjetili su 30. studenoga 2023.  sjedište Hrvatske narodne Banke, u Jurišićevoj 17.

Edukacija za učenika u Hrvatskoj narodnoj Banci na temu Bankovni proizvodi i usluge  održana je 30.11.2023. Predavanje je održao Josip Pintarić iz Ureda za praćenje zaštite potrošača.
Predavanje je bilo podijeljeno u tri cjeline: računi za plaćanje, štednja i krediti.

Na temu - računi za plaćanje - naglasak je bio na sigurnosti.

Za temu – štednja - naglasak je bio na osiguranju i pravima.
Tema – krediti - obrađena je tako da učenici uoče razlike u proizvodima u ovisnosti o stilu života klijenta te kako izbjeći rizike koje mogu predvidjeti.

Na kraju predavanja učenici su rješavali kviz znanja te dobili simbolične poklone za uspješno riješen zadatak.

Mirela Plavčić Jurković, prof.

Nakon održanih edukacija učenici su ispunili anketu u kojoj su iskazali zadovoljstvo održanim edukacijama.
Svi učenici su izjavili da im se današnja edukacija i radionica svidjela te da žele sudjelovati u sličnim edukacijama. Izjave nekih učenika vezano uz edukaciju : „Najviše mi se svidio dio sa kreditima te kad je predavač objašnjavao valutne i kamatne rizike i slučaj valutnog rizika u Švicarskoj.“, „
Predavatelj zna dosta o temi i sličnome te ne čita samo sa prezentacije nego i nadoda dodatne informacije.“

Snježana Šišić, prof.