« Listopad 2020 »

Učenički dom je ustrojbena jedinica Tehničke škole Zagreb, osvijetljena neposrednom blizinom Lenucijeve potkove i Glavnog kolodvora.

Organizacija rada i kvalitetan tim omogućavaju uspješnu realizaciju odgojno-obrazovnog procesa i optimalan razvoj djece. Učenici su permanentno pod nadzorom pedagoškog tima i medicinske sestre.

Osnovni cilj programa je učiniti učenicima boravak u Zagrebu ugodnijim i ljepšim, omogućiti učenicima pravilan psihofizički razvoj, usvajanje novih znanja, kulture ponašanja i ophođenja, usvajanje moralnih normi te pozitivnog odnosa prema radu i okolišu.

Dom ima kapacitete za smještaj 104 učenika i 33 učenice, ukupno 137. Raspolažemo sa renoviranom 41 učeničkom sobom, učionicama i računalnom učionicom, dnevnim boravkom i blagovaonicom. U svakoj sobi učenici koriste priključak na brzi Internet, kao i WiFi koji je dostupan u svim prostorima doma. Za športske i kulturne aktivnosti svakodnevno koristimo igralište i dvoranu Tehničke škole Zagreb.

Nalazimo se u blizini II., VII., XVI. i Klasične gimnazije. Naši učenici pohađaju: Školu primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb, Ugostiteljsko-turističko učilište, Hotelijersko-turističku školu, Zdravstveno učilište, Tehničku školu Ruđera Boškovića, Prirodoslovnu školu Vladimira Preloga, Grafičku školu, Školu za cestovni promet, Školu za medicinske sestre, Geodetsku tehničku školu, Zrakoplovnu tehničku školu Rudolfa Perešina Velika Gorica, V. i X. gimnaziju.

OVAKO IZGLEDAJU NAŠE SOBE