« Srpanj 2024 »

Projekti u Tehničkoj školi Zagreb
Mobilnost učenika u okviru Erasmus+ projekta Financijska pismenost
Autor: Siniša Tevelly, 1. 7. 2024.

Erasmus+ projekt Financijska pismenost traje od početka školske godine te je jedna od planiranih aktivnosti mobilnost učenika. Od 27.5.2024. do 31.5.2024. bili smo gosti Prve beogradske gimnazije u Beogradu. Prva beogradska gimnazija osnovana je 1839. godine, a poznate srpske ličnosti, Petar Kočić, Jovan Cvijić, Moša Pijade, Oskar Davičo i mnogi drugi, bili su učenici ili profesori te škole.

Deset učenika i dvoje profesora provelo je vrlo ugodnih pet dana kod srdačnih domaćina. Učenici su prisustvovali nastavi i sudjelovali u aktivnostima Festivala znanosti, družili se s učenicima domaćinima, formalno i neformalno, a i mi profesori također smo proveli vrlo lijepe trenutke sa sjajnim domaćinima. Posjetili smo Novi Sad i Petrovaradin te sudjelovali u Mjesecu matematike, koji je ove godine održan u Novom Sadu.

Učenici su učenicima domaćinima održali vrlo uspješne prezentacije i radionice projekta Financijska pismenosti te su odlično ocijenjeni, posebno prezentacija Euro – naš novac i radionica Kućni proračun. Većina učenika domaćina do sada nije bila na sličnoj edukaciji i rado bi sudjelovali u sličnim edukacijama. Neki od njihovih komentara:“ Svi su lepo prezentovali, zabavni su i baš ih je lepo slušati. Sve pohvale i nadamo se da ćemo i mi doći kod njih u Zagreb!“, „Bilo je odlično i trebate da nastavire sa ovakvim edukacionim sadržajem.“, „Divni ste bili, svaka čast na predavanju, nadam se da će ih biti još!“

Priloženi dokumenti:
Mobilnost_uЯenika.docx (4.21 MB)