Projekti u Tehničkoj školi Zagreb
eTwinning projekt Matematičke video minijature
Autor: Siniša Tevelly, 4. 11. 2022.

Na Rabu je, od 6. do 8. listopada 2022., održan završni susret sudionika međunarodnog eTwinning projekta Matematičke video minijature na kojem su našu školu predstavljali: Gabrijela Petrac, Tea Pšeničnjak, Karlo Kos i Danijel Platnjak s profesoricama-mentoricama Snježanom Šišić, Mirjanom Matijević, Natašom Žajom i Anom Zeljko Forenbacher.

Aktivnostima koje su obilježile školsku 2021./2022. godinu ostvareni su zadani ciljevi – potaknuti učenike na utvrđivanje prethodno stečenih i usvajanje novih matematičkih znanja, uporabu informacijsko-komunikacijskih tehnologija i razvijanje suradničkog učenja. Za vrijeme trajanja projekta snimljeno je 57 matematičkih video minijatura među kojima su, na završnom susretu, stručni žiri i publika izabrali najbolje, a nalaze se na YouTube kanalu projekta).

Domaćin našeg listopadskog okupljanja bila je Srednja škola Markantuna de Dominisa Rab s ravnateljem Damirom Paparićem te autoricama Aleksandrom Brmbotom, profesoricom matematike i informatike u školi domaćinu i Sanjom Loparić, profesoricom matematike i informatike u Tehničkoj školi Čakovec, dok je Valamar d.o.o., zbog uspješne suradnje sa školom, osigurao povoljan smještaj učenicima i mentorima iz cijele Hrvatske u hotelu Padova, kao i završnu svečanost u Kongresnoj dvorani hotela Padova.

Uz službeni dio susreta – rad po skupinama, pregledavanje i biranje najboljih radova po unaprijed zadanim kriterijima, učenici i njihovi mentori imali su priliku uživati u organiziranoj šetnji kroz staru jezgru grada Raba i naučiti ponešto o gradskoj prošlosti, sadašnjosti, ali i planovima za budućnost. Također su posjetili izložbu Novi rapski fosili i na taj način obilježili UNESCO Međunarodni dan georaznolikosti. Obilazak Lopara turističkim vlakićem završna je aktivnost susreta koju je sponzorirao Lopar Vrutak.

Projekt Matematičke video minijature otkrio nam je zabavnu stranu matematike. Družili smo se s učenicima i mentorima iz osnovnih i srednjih škola, razmijenili smo dosadašnja iskustva i usvojili nova znanja, stekli prijatelje i stvorili predivne uspomene.

Ovaj događaj medijski je popraćen te na Nezavisnom internetskom portalu Rab Danas, stranici Novog lista i međimurskom Internet portalu emedjimurje možete pročitati nešto više. Škole partneri u ovom projektu također na svojim web stranicama objavljuju ovu vijest:

Gimnazija Andrije Mohorovičića Rijeka, Treća gimnazija Zagreb, Tehnička škola Čakovec, OŠ Sv. Juraj na bregu, Treća osnovna škola Čakovec

To be continued!

Ana Zeljko Forenbacher