JESENSKI ISPITNI ROK 2021./2022.
Autor: Jozo Radoš, 21. 7. 2022.

VAŽNO!

Obavijesti za jesenski ispitni rok državne mature.

Prijave ispita u jesenskome roku:
- Trajanje prijava: od 21.7.2022. od 12,00 sata do 31.7. 2022. do 12,00 sati

- Učenici prijavljuju ispite samostalno putem stranice www.postani-student.hr (sa istim korisničkim identitetom i PINom)
Napomena: učenici koji su  ove školske godine završili četvrti razred ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.
Učenik koji je upućen na  popravni ispitmože prijaviti ispite državne mature.

Provedba ispita državne mature:
- od 17.8. 20212 do 2.9.2022.
Mjesto pisanja ispita državne mature:
- Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda  srednjih  škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u svojim školama.

Odjave ispita:
Rok: od 1.8.2022. do 2.8.2022. (uključujući taj dan)
- Učenici samostalno odjavljuju ispite, trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem e-maila na adresu: odjava@ncvvo.hr

-obrazac odjave ispita je  u privitku

Naknadne prijave  i promjene ispita (iz opravdanih razloga):

Rok: od 1.8.2022. do 2.8.2022. (uključujući taj dan)

Učenici se javljaju ispitnome koordinatoru.

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

Rok: 2.8.2022. (do 23,59 sati)
  Uplate koje će biti izvršene nakon 2.8.2022. neće se biti u mogućnosti prihvatiti
 - Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, pod poveznicom Moj odabir ,na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate.
- Osim zaduženja pristupnicima su ispisani i podatci za uplatu, koje moraju prepisati na uplatnicu i koji se odnose isključivo na pristupnikove podatke (nije moguće s tim brojem uplatiti  ispit drugog pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj).
- Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
- Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije   evidentirana zbog pogrešno upisanog podatka na uplatnici niti nakon pet dana.

Napomene:
- pristupnici koji su prijavili više ispita, a odustanu od polaganja ispita i ne odjave ih u roku, ne mogu birati koji ispit plaćaju. Uplate se evidentiraju redom prema datumu pisanja ispita
- pristupnici koji imaju zaduženja iz ljetnoga roka moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite iz prethodnih rokova, kako je objavljeno na poveznici Zaduženja i uplate
- pristupnici koji su ove godine završili četvrti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku i ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku. Ako učenici prijave obvezni ispit na drugoj razini također su obvezni platiti ispit. Učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Polaganje ispita državne mature uz prilagodbu ispitne tehnologije

pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici četvrtih/petih razreda srednjih škola u RH, a smatraju da im je potrebna prilagodba ispitne tehnologije ili im je bila odobrenana ispitima državne mature ljetnoga roka 2020./2021. godine, o potrebi prilagodbe u jesenskome roku trebaju obavijestiti ispitnog koordinatora u školi. Rok za dostavljanje obavijesti je 31. srpnja 2022. godine

Za dodatne informacije i pomoć s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima su, na stranici Postani-student, dostupni priručnici s detaljnim informacijama, a pitanja mogu postavljati i
- telefonom na broj Info centra: 01 4501 899
- e-mailom na adresu: info.centar@ncvvo.hr (za pitanja u vezi državne mature za koje nisu navedene e-mail adrese u ovoj obavijesti).

Napomene:

Ukoliko učenici imaju pitanja u vezi državne mature ili  su izgubili podatke korisničkog identiteta (CARNet) ,(neka ne zovu školu), mogu   se  javiti ispitnom koordinatoru na e-mail adresu: rozana.luburic@gmail.com ili mob.099 81 51 796.  U slučaju gubitka PINa i TANa trebaju poslati sms poruku sadržaja OPET na 666555 sa mobitela zavedenog u sustavu.

Ispitni koordinator: Rozana Luburić

Priloženi dokumenti: