6 7 8 9 10 11 12

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
ŽUPANIJSKA SPORTSKA NATJECANJA 2022-23
Autor: Jadranko Milanović, 6. 6. 2023.

Cilj školskog sportskog društva je uključivanje što većeg broja učenika u izvannastavne školske sportske aktivnosti. Učenici su tekuće školske godine sudjelovali na ukupno 12 sportskih županijskih natjecanja.

Prvenstvo Grada Zagreba u atletici za mladiće srednjih škola održano je 4. listopada na Atletskom stadionu Mladost. Učenici naše škole sudjelovali su u svih 8 atletskih disciplina: trčanje na 100m, 400m, 800m, 1500m, skok u vis, skok u dalj, bacanje kugle i štafetnoj utrci 100+200+300+400m. Zauzeli smo 16. mjesto ekipnog poretka od ukupno 38 prijavljenih srednjih škola.

Futsal prvenstvo Grada Zagreba počelo je kvalifikacijskom utakmicom, 15. listopada. Nakon uspješnog plasmana među 24 najbolje srednje škole u Zagrebu, uslijedile su dvije utakmice u skupini. Prvu smo izgubili od XIII. gimnazije, a drugu protiv I. gimnazije.

Prvenstvo Grada Zagreba u košarci za mladiće srednjih škola počelo je 22. listopada. U kvalifikacijskoj utakmici pobijedili smo XVI. gimnaziju i plasirali se među najbolje 24 ekipe. Naredne dvije utakmice u skupini smo pobijedili Klasičnu gimnaziju i Prvu privatnu gimnaziju te se plasirali u osminu finala gdje smo izgubili od Gimnazije Tituša Brezovačkog.

Županijsko natjecanje u krosu za djevojke i mladiće srednjih škola Grada Zagreba održano je 26. listopada na maglovitom Bundeku. Naše djevojke su ostvarile plasman na 12., a dečki na 21. mjesto ekipnog poretka od ukupno 38 prijavljenih škola.

Prvenstvo Grada Zagreba u skijanju za mladiće srednjih škola održano je 10. ožujka na Sljemenu. Naša ekipa zauzela je 16. mjesto ekipnog poretka od ukupno 26 prijavljenih škola.

Učenici su također sudjelovali na županijskom natjecanju badmintonu, plivanju, šahu i stolnom tenisu, a djevojke u futsalu i odbojci na pijesku. Rukomet nije pobudio interes dovoljnog broja učenika za sudjelovanje na službenom natjecanju.

Mentori: Robert Kovačev i Jadranko Milanović

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]