Od 17. do 29. ožujka održavala se Zagrebačka domijada. Učestvovali su i učenici Učeničkog doma Željezničke tehničke škole u Zagrebu.

Uspjeh učenika na 33. Zagrebačkoj domijadi 2007.

Kulturno stvaralaštvo

Zagrebačka domijada održavala se ove godine od 17. do 29. ožujka. I ovaj put su učenice i učenici učeničkih domova Grada Zagreba i Bedekovčine, predvođeni svojim mentoricama i mentorima, pokazali svoju kreativnost, maštovitost…
Sudjelovanje na Domijadi donijelo nam je puno radosti i nagrada.
Na proglašenju najboljih radova multimedijalnog stvaralaštva u Hrvatskom školskom muzeju 20. ožujka 2007. god. osvojili smo tri prva mjesta stručnog žirija, dva prva i dva treća mjesta učeničkog žirija.
U kategoriji slikarstva prvo mjesto stručnog žirija osvojila je učenica Lucija Jantoš mozaikom Brodice. Mentorica: profesorica Marija Bertić-Štefanac.
U kategoriji rukotvorina grupa učenica je osvojila prvo mjesto i stručnog i učeničkog žirija radom Riznica unikatnih modnih detalja. Mentorice: profesorica Zvijezdana Abramović i medicinska sestra Aleksandra Echert.
Dino Kralj je osvojio prvo mjesto i stručnog i učeničkog žirija panoom fotografija: Med' Murom i Dravom. Mentorica: profesorica Vlatka Đido.
Sva tri rada predstavljat će naš dom na Državnom natjecanju u Umagu.
Učenički žiri je dodijelio treće mjesto Ivoni Liković za pano fotografija: Tajna vrata – Vrata tajne, (mentorica: profesorica Vlatka Đido) i Mati Gavranu za mozaik: Riba (mentorica: profesorica Marija Bertić-Štefanac).

Natjecanje u dramsko-recitatorskom izrazu, održano je 27. ožujka 2007. god. u Dječjem kazalištu Dubrava i donijelo nam je treće mjesto stručnog i prvo mjesto učeničkog žirija.
Recitacijom Zvonimira Klemenčića, Fala Božek za Međimurje, Dino Kralj je osvojio treće mjesto stručnog i prvo mjesto učeničkog žirija. Mentorica: profesorica Štefica Špekuljak.
Članice stručnog žirija pohvalile su voditelje slobodnih aktivnosti koji su prepoznali vrijednost dijalektne poezije kao i izbor učenika koji su recitirali na svom dijalektu. Mi smo u toj pohvali prepoznali kolegicu Šteficu Špekuljak.
U Dječjem kazalištu Dubrava održano je 28. ožujka 2007. god. natjecanje u glazbeno-plesnom i folklornom izrazu. Na natjecanju su sudjelovale naša glazbena i plesna skupina. Glazbena skupina (Helena Strinavić, Ifigenija Zubak, Marijana Prosinečki, Marijo Kovačević, Tigo Giljević i Marko Novak) je nastupila s pjesmom You and your hand i osvojila drugo mjesto i stručnog i učeničkog žirija. Mentorica: profesorica Miranda Lovrić.
Plesna skupina Exodus (Dino Bogdan, Ivan Ciprić i Aleksandar Čokorac) dobila je same pohvale za Ulični ples koreografa Seada Kukuruzovića i preporuku da na Državnoj domijadi nastupi revijalno. Mentorica: profesorica Zvjezdana Abramović.
Na završnoj smotri 33. Zagrebačke domijade, održanoj 29. ožujka 2007. god. u Dječjem kazalištu Dubrava, uručene su nam nagrade i diplome.

Sportsko natjecanje

U sportskom dijelu 33. Zagrebačke domijade natjecalo se nekoliko naših ekipa: košarkaši, stolnotenisači, odbojkašice, nogometaši i stolnotenisačice.

Košarka

Naša košarkaška ekipa: Robert Blažević, Krunoslav Dimitrus, Boris Milosavljević, Luka Nemeš, Nikica Veselčić, Bojan Gojić i Andrija Škoda osvojila je treće mjesto. Voditelj: profesor Robert Kovačev.

Stolni tenis

Natjecanje u stolnom tenisu se odvijalo od studenog 2006. do ožujka 2007. u sportskoj dvorani učeničkog doma Tin Ujević ponedjeljkom i utorkom (po dva kola u istom tjednu). Za naš dom igrali su: Tigo Giljević, Goran Kovačević, Damir Zeljić (prvi dio natjecanja), Matija Škrtić i Mladen Vujić. Naši dečki su imali najviše uspjeha u igri parova. U pojedinačnoj konkurenciji je najviše pokazao Mladen Vujić. Voditelj: profesor Krešimir Bilandžija.

Odbojka

Od studenog 2006. do veljače 2007. u Osnovnoj školi Nad lipom odvijalo se natjecanje djevojaka u odbojci. Odbojkaška ekipa je nastupila u sastavu: Antonela Penavić, Zorica Živanić, Marija Bačić, Zlatka Štefanec, Mirna Matas, Lucija Jantoš, Nikolina Matić, Mihaela Kovač, Mateja Horvat i Marija Karakašić i osvojila peto mjesto. Voditelj: profesor Krešimir Bilandžija.

Osim postignutih rezultata, za kojima smo težili, bilo nam je također važno i druženje, zabavljanje, razvijanje samopouzdanja, osjećaja pripadnosti ekipi/grupi kao i učenje realnog procjenjivanja i prihvaćanja kako uspjeha tako i „neuspjeha“.

Učenice Učeničkog doma ŽTŠ-a u sastavu Mateja Horvat, Nikolina Nikolić i Anita Tomašić, pod vodstvom dr. sc. Ljupka Šimunovića, osvojile su prvo mjesto u stolnom tenisu na 33. Domijadi Grada Zagreba i Bedekovčine.
Iako smo na papiru bili favoriti, krenulo je jako loše. Naša druga igračica Anita Tomašić, neočekivano, pred sami početak natjecanja se razboljela i na nju nismo mogli računati. Zamijenila ju je Nikolina Nikolić, koja do tada nije odigrala gotovo niti jedan ozbiljan meč. Ipak, borila se lavovski i doprinijela našem uspjehu.
Nakon početnog šoka, pribrali smo se i nismo gubili nadu. Znajući da djevojke igraju po Corbillon sustavu, do tri dobivene partije, razradili smo taktiku za svakog protivnika.
Naša najbolja igračica Mateja Horvat, trebala je odigrati po tri meča sa svakim protivnikom i to dva pojedinačno i jedan u paru, a niti jedan ne izgubiti. Nikolini bi ostao po jedan meč u paru i jedan pojedinačno. Znali smo da je Mateja toliko jaka da može, u pojedinačnom dijelu natjecanja, pobijediti svaku protivnicu, međutim, strahovali smo za parove gdje nismo smjeli izgubiti niti jedan meč. Strah bi brzo nestao kad bi naše djevojke hrabro stale za stol i strpljivo osvajale poen po poen, zatim set i na kraju meč. Naravno, bilo je i dosta neizvjesnosti, pogotovo u igri parova. Često smo se „vraćali iz mrtvih“, osvajali set lopte, da bi na kraju pobijedili sve ekipe identičnim rezultatom 3:1 i zasluženo osvojili prvo mjesto u parovima.
U pojedinačnom natjecanju, u konkurenciji najuspješnijih igračica iz ekipnog dijela, Mateja Horvat igra glavnu rolu. Ruka je sluša … sjajno servira, jako dobar forhand, pa onda backhand… i na kraju najsjajnija medalja.
Iako su u natjecanju ekipa odlučivale nijanse, u pojedinačnom natjecanju najuspješnijih, nije bilo dileme. Mateja Horvat opravdala je ulogu favorita i zasluženo osvojila zlato.