Ovaj tjedan: 728
Danas: 25
ŠKOLSKO FINALE U NOGOMETU
Autor: Jozo Radoš, 22. 4. 2008.

Nakon gotovo dva mjeseca igranja utakmica školskog prvenstva u malom nogometu, dana 17. travnja 2008. godine održano je finale.

Školsko prvenstvo
Nakon gotovo dva mjeseca igranja utakmica školskog prvenstva u malom nogometu, dana 17. travnja 2008. godine održano je finale. Tako su nakon finalne utakmice prvaci škole postali učenici 4.P1 razreda! Na turniru je sudjelovalo 30 ekipa, koje su bile razvrstane u 8 skupina u prvome krugu. Ukupno su se igrala dva kruga natjecanja, a nakon toga se igralo sistemom eliminacije. Odigrane su čak 74 utakmice, to je zaista odlična brojka. Prije utakmice za 1. mjesto, odigrana je utakmica za 3. mjesto. U vrlo dobroj i neizvjesnoj utakmici između 4.E3 i 3.E2, slavili su maturanti s rezultatom 3:2. Nakon toga je uslijedila finalna utakmica koju je čak 300 gledatelja željno iščekivalo. Krajnji rezultat od 7:3 bio je najbolji pokazatelj omjera snaga na terenu, 3.P6 imao je svoje prilike, ali je ipak puno uvjerljiviju igru prikazao 4.P1. Također, treba pohvaliti glavnoga suca utakmice koji je zaista fer i korektno odradio svoj dio posla. Zna se da se gotovo u svakome sportu svi bune na suce, ali je Željeznička tehnička škola pokazala da je izborom profesionalnog suca Ivana Jovića u tome segmentu oduševila učenike, nisu imali nikakvih prigovora na suđenje.

Za 4.P1 nastupili su: Zoran Đukić, Igor Culjaga, Domagoj Benakić, Mario Ostojić, Damir Zeljić, Nikola Hamelec, Ivica Bedeković i Domagoj Lončar.

Za 3.P6 nastupili su: Dejan Verić, Darko Obžetić, Darko Mandić, Željko Keleuva, Matej Samardžija, Luka Škoda, Martin Vuleta i Mario Martić.

Utakmica je krenula vrlo žustro. Kao i svaka utakmica do sada, tako se i finalna igrala 2X15 minuta, a to je bilo dovoljno za čak deset pogodaka na utakmici. Već u početnim minutama utakmice pritisak su vršili igrači trećega razreda, ali je odlični vratar Đukić otklonio svaku opasnost ispred svoga gola. Nakon što su se «»probudili» navijači trećeg razreda, te počeli navijati, stanje se promijenilo. Naime, u 6.minuti susreta Obžetić je udarcem sa svoje polovice igrališta doveo 3.P6 do vodstva od 1:0. Ubrzo su se «probudili» i navijači 4.P1. Isto kao i pri prvome golu, navijači su očito bili od velike pomoći. Tako je već u 7. minuti Benakić nakon izvedenog kornera izjednačio rezultat. Dominaciju su potvrdili maturanti pogotkom Culjaga nakon što je Zeljića lijepo asistirao, «semafor» je pokazivao 2:1. U 14. minuti, minutu prije kraja prvoga poluvremena, uslijedilo je povećanje rezultata. Nakon zbrke ispred vratara Verića, lopta je na kraju došla do Hrnića koji je bez većih poteškoća postigao pogodak za 3:1.

Drugo poluvrijeme ponudilo je pregršt golova i uzbuđenja. Već u 16. minuti Benakić zakucava loptu pod prečku, što njihovi navijači nagrađuju ogromnim aplauzom. Tri minute poslije dogodio se pravi debakl za treći razred, nakon što je vratar Verić otišao u prazno, Benakić je samouvjereno pogodio za sada već 5:1. Bio je to već treći pogodak na utakmici jednoga od boljih pojedinaca 4.P1 razreda. Do smanjenja rezultata na 5:2 došlo je u 21. minuti, a tada je nakon lijepe akcije 3.P6 razreda Obžetić pogodio mrežu nemoćnog vratara Đukića. Zabrinutost u redove trećeg razreda unio je Culjaga koji je postigao autogol, nakon zbrke u petercu, lopta je pogodilo Culjaga, te se odbila od njegovu nogu i ušla u gol. U tim trenutcima je bilo očito da se 4.P1 opustio, ali su zato dobili podršku svojih navijača, tako da je ubrzo uslijedio povratak. Svoj četvrti pogodak na utakmici postigao je Benakić u 25. minuti, tada je bilo jasno da je sve gotovo. U posljednjoj minuti susreta Zeljić je samo potvrdio pobjedu 4.P1, slavlje je moglo početi! Uz publiku iz škole, treba reći kako su se priključili i slučajni prolaznici, ali i radnici iz zgrade nasuprot školskom terenu. Naime, bilo je zanimljivo gledati kako gotovo cijela zgrada prati utakmicu, no, još više je bilo zanimljivo vidjeti to kako se svi u istom trenutku i udalje od prozora, očito je šef ušao u ured. Nakon utakmice uslijedila je ceremonija dodjeljivanja pehara i nagrada. Pobjednički pehar prvacima, 4.P1 razredu uručio je Ivica Lovrić, ravnatelj škole.  Nagrada za najboljeg strijelca pripala je Marinu Gotovcu, učeniku 3.E2 razreda.

Autor: Vedran Tolić