DOMIJADA U UMAGU
Autor: Jozo Radoš, 29. 5. 2008.

Od 11. do 14. svibnja održana je 33. Državna domijada u Umagu.

33. DRŽAVNA DOMIJADA U UMAGU (11. - 14.SVIBNJA 2008.)

Organizaciju ovogodišnje Domijade na sebe su preuzeli učenički domovi Dalmacije. Moto Domijade je bio: „Ko srce dava, svega sebe dava.“ I vrijeme nam je poslužilo, tako da je tijekom održavanja natjecateljskog dijela učenike pratilo sunce i ugodna temperatura. Natjecanje je proteklo u sportskoj i fer atmosferi. Učenici su stekli nova prijateljstva, a pritom su se i lijepo zabavili. No, ipak se nije zaboravilo na svoje dužnosti, tako da su učenici sve svoje obaveze odradili prema planu i programu.

Učenici našeg doma natjecali su se u nekoliko kategorija. U sportskom dijelu programa zastupali su nas košarkaši i stolnotenisačice, a u glazbenom izrazu to je bila domska glazbena skupina Affectus.

Košarka

Nakon odličnih rezultata na regionalnoj Domijadi, naši košarkaši zablistali su u punom sjaju i u Umagu. Sportski su se odlično nosili sa svim ekipama s kojima su izašli na teren i od prve do posljednje utakmice niti u jednom trenutku pobjeda nije bila dovedena u pitanje. Naši dečki zlatnu su medalju uvjerljivo osvojili, a za najboljeg igrača proglašen je Manuel Novak.

Evo sastava pobjedničke momčadi:

1. Jurković, Ivan
  2. Novak, Manuel
  3. Omazić, Zvonimir
  4. Pervan, Dominik
  5. Goleš, Dino
  6. Lovrić, Moreno
  7. Nemeš, Luka
  8. Dmitrus, Krunoslav

Voditelj košarkaške sekcije je bio odgajatelj Krešimir Bilandžija.

Stolni tenis (Ž)

Naše učenice Matea Horvat i Vedrana Poleto predstavljale su naš dom u natjecanju u stolnom tenisu. Ukupno su odigrale četiri meča i to s učeničkim domovima iz Dubrovnika, Vukovara, Varaždina te s Pazinskim kolegijom. Matea i Vedrana pojedinačno i u paru uspjele su tri puta izaći iz meča kao pobjednice.
U konačnici, naš dom osvojio je srebrnu medalju, a naše stolnotenisačice pokazale su snažan karakter i pobjednički duh. Voditeljica stolnotenisačica bila je Aleksandra Echert.

GLAZBENI IZRAZ

Raspjevani domski bend Affectus nakon osvojenog prvog mjesta na regionalnoj Domijadi, skupio je svoje instrumente i krenuo za Umag. Članovi benda svoj su dio zadatka zaista profesionalno odradili – i što se tiče tehničkog dijela, a i samog nastupa na pozornici. Valja odati i posebno priznanje na hrabroj izvedbi inače vrlo zahtjevne pjesme Proud Mary cijelom bandu, a posebno glavnoj vokalistici Maritei koja je nastupila usprkos snažnoj prehladi.

Sastav banda čine:

1. Maritea Budanec
  2. Karolina Sinković
  3. Marijana Prosinečki
  4. Mario Kovačević
  5. Valentino Jugović
  6. Mihael Sinković
  7. Marko Novak

Voditelji glazbene sekcije su bili Miranda Lovrić, prof. i odgajatelj Damir Galić.

I u sljedećoj školskoj godini nastavit ćemo s radom te se s učenicima pripremati za veselo druženje i zanimljiva natjecanja.