UČENIČKI DOM ŽTŠ OSVOJIO REKORDNIH PET PRVIH MJESTA NA ZAGREBAČKOJ DOMIJADI 2010.
Autor: Jadranko Milanović, 22. 4. 2010.

Završena je još jedna zagrebačka domijada. Učenički dom ŽTŠ sjajno se prezentirao osvojivši čak pet prvih mjesta – glazba, ples, videozapis, rukotvorine i košarka.

Učenici su se pod budnim okom voditelja sekcija dugo i marljivo spremali te je uspjeh bio neizostavan. Od glazbe, recitacije, plesa preko multimedije pa sve do sportskih terena učenički talent i spremnost na rad i natjecanje donio je zaslužene rezultate. A otkriven je i poneki novi učenički talent. Stoga, ove godine na državno natjecanje u Umag stiže malo poveća ekspedicija „žetešovaca“!

KATEGORIJE I REZULTATI

GLAZBENI IZRAZ

Bend Affectus već se treći put pod ovim imenom natječe na zagrebačkoj domijadi. Prvi put su bili prvi, drugi put drugi, a treća je ipak sreća – ponovno prvi! Da se kvalitetan rock svira u Palmotićevoj, dokazuje prvo mjesto po mišljenju stručnog žirija za izvedbu dugovječne rock skladbe Long Train Runin' legendarnog američkog banda The Doobie Brothers. Uigrana ritam sekcija u sastavu Mario Kovačević (bubnjevi), Luka Mikulčić (bas), Valentino Jugović (gitara) i Ivan smrček (def) uz rasplesane i raspjevane Ivanu Cindrić, Mateju Biškup i Karolinu Sinković zasluženo putuje u Umag.

Voditelj je Damir Galić, odgajatelj.

PLESNI IZRAZ

Plesna skupina Egzodus ponovila je prošlogodišnji uspjeh te je ponovno osvojila prvo mjesto učeničkog i stručnog žirija. Ove godine nastup je bio još atraktivniji i još upečatljiviji. Koreograf Davor Čikovič  Worda osmislio je plesnu točku pod imenom Digital shock, a hip-hoperi iz Egzodusa uz dojmljive maske i frizuru pretvorili su to u izvedbu koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim. Jednostavno i uigrano, ritmično i atraktivno. Tako prošlogodišnji državni pobjednici i ove godine u Umag stižu s velikim ambicijama. S razlogom.

Članovi Egzodusa: Doris Kujac, Tanja Fumić, Ana Mikulec, Matea Semialjac, Katarina Ciprijanović i Dino Bogdan.

Voditeljica je  Zvjezdana Abramović, prof.

RECITACIJA

Drugo je mjesto po ocjeni stručnog te prvo mjesto po ocjeni učeničkog žirija osvojio učenik Tomislav Damjanović koji se predstavio izvanrednom izvedbom pjesme Dragutine Tadijanovića Moja baka blagosilje žito. Tomislav je bio uvjerljiv te je pokazao svoj  veliki talent u izražajnosti na sceni.  Učenik Ivan Trbuk recitirao je ulomak iz djela Đuka Begović i osvojio treće mjesto učeničkog žirija.

Voditeljica je Štefica Špekuljak, prof.

VIDEOZAPIS

Prvo mjesto stručnog i drugo učeničkog žirija osvojio je učenički film o učeniku koji želi biti strojovođa pod nazivom Život je vlak. Film su snimili i montirali Mario Kovačević, Valentino Jugović, Ivan Trbuk, Goran Stambolija i Dominik Pervan.

Voditelj je Damir Galić, odgajatelj.

INSTALACIJA

Učenice Doris Kujac i Ana Mikulec predstavile su se zanimljivom instalacijom izrađenom od stiropora, a tema je bila potonuće putničkog broda Titanik. Osvojile su treće mjesto stručnog i drugo mjesto učeničkog žirija.

Voditeljica je Vlatka Đido, prof.

SLIKA, CRTEŽ, FOTOGRAFIJA

Učenica Marta Kruhak se predstavila s dvije slike u kombiniranoj tehnici naziva Galop i Cvjetna rapsodija. Slika Galop osvojila je drugo mjesto učeničkog žirija. Crtežom u tehnici olovke naziva Gdje sve nisam bila predstavila se učenica Katarina Ciprijanović, a učenica Valentina Trajbar  fotografijom naziva Moja sestra Lucija.

Voditeljica je Vlatka Đido, prof.

RUKOTVORINE I MODNI DIZAJN

I ove godine spretne ruke učenika  postižu zavidne rezultate.  U kategoriji rukotvorine djelo naziva Crkva osvojilo je prvo mjesto učeničkog i stručnog žirija, a rad je to učenika Vinka Ivezića i Filipa Sabe.  Sakralna tema, zanimljiva tehnika i preciznost izrade bili su formula za prvo mjesto. Zasluženo osvojen put u Umag.  Učenice Tanja Fumić i Matea Semialjac u kategoriji modni dizajn kreacijom Novo doba osvojile su drugo mjesto stručnog žirija.

Voditeljice su  Aleksandra Echert i Zvjezdana Abramović, prof.

KOŠARKA

Uvjerljivo prvo mjesto već treći put zaredom osvajaju košarkaši. Konkurencija je bila jaka, ali naši košarkaši uspjeli su pobijediti sve suparničke  momčadi te se uvjerljivo plasirati u Umag. Dečki su pokazali iznimno znanje i umijeće pod koševima, ostvarili respektabilnu koš razliku na kraju natjecanja,  tako da će i Umagu biti velikih apetita.

Košarkaška sekcija: Hrvoje Mamić, Antun Hrkač, Marko Baković, Dino Sudra, Adriano Ranogajec, Marko Ferić, Bojan Gojić i Edo Bosilj.

Voditelj je Robert Kovačev, prof.

NOGOMET

I u nogometu je bilo zanimljivo ove godine.  Naši nogometaši su u konkurenciji 11 momčadi  zauzeli  6. mjesto sa omjerom 4-1-5  i tako ponovili prošlogodišnji rezultat.

Učenici koji su predstavljali nogometnu sekciju Učeničkog doma ŽTŠ: Kunce Josip , Randić Luka, Damjanović Tomislav ,Bebić Roko, Mlinarić Andrija,  Mišić Stefan,  Jozić Hrvoje, Tomek Valentin, Smrček Ivan, Siničić Dominik,  Krapljan Filip,  Kajfeš Luka.

Napomenimo još da su na početku školske godine predstavljali  naš učenički dom na 3. Metronet kupu, ali su osmini finala ipak bili zaustavljeni od III. Gimnazije.

Voditelji su Jadranko Milanović, prof. i Jurica Pavić, prof.

STOLNI TENIS

Stolnotenisačice Ivana Cindrić, Mateja Biškup i Valentina Žganec osvojile su u jakoj konkurenciji od devet ekipa treće mjesto. U osam odigranih susreta ostvarile su šest pobjeda i dva poraza. Učenice zaslužuju sve pohvale za odličan nastup na turniru.

Voditelj je Jurica Pavić, prof.

G A L E R I J A    F O T O G R A F I J A