35. DRŽAVNA DOMIJADA - UMAG, 2010.
Autor: Jadranko Milanović, 12. 5. 2010.

USPJESI UČENIKA NA DRŽAVNOJ DOMIJADI – KOŠARKA, PLES i VIDEOZAPIS OSVOJILI DRUGO MJESTO.

Učenički dom ŽTŠ uspješno se prezentirao na 35. državnoj Domijadi u Umagu koja se održala od 6. do 9. svibnja ove godine. Nakon uspješne regionalne domijade, ekspedicija iz našeg učeničkog doma pokazala je svoja umijeća i u Umagu – natjecali smo se u plesu, glazbi, košarci te u rukotvorinama.

Plesna skupina Egzodus pod vodstvom prof. Zvjezdane Abramović u gradskom kazalištu u Umagu izvela je plesnu točku Digital shock s kojom su pobijedili na zagrebačkoj Domijadi. Konkurencija je bila jaka i svi su učenički domovi pokazali zavidnu razinu pripremljenosti i kreativnosti. Nakon što je stručni u učenički žiri odlučio, rezultat je bio sljedeći: Učenički dom ŽTŠ osvojio je prvo mjesto po ocjeni učeničkog žirija, te drugo mjesto po ocjeni stručnog žirija.

Članovi Egzodusa: Tanja Fumić, Doris Kujac, Ana Mikulec, Matea Semialjac, Katarina Ciprijanović i Dino Bogdan.

Glazbena skupina Affectus pod vodstvom odgajatelja Damira Galića nastupila je s glazbenom točkom Long Train Runnin' s kojom su pobijedili na zagrebačkoj Domijadi. Kao i kod plesnog dijela natjecanja, konkurencija je bila iznimno jaka. Treba istaknuti da je Affectus bio jedini bend koji se natjecao, a nastupili su efektno kao i u Zagrebu te oduševili publiku u kazalištu. Na kraju natjecateljskog dijela Affectus je po ocjeni učeničkog žirija osvojio prvo mjesto.

Članovi Affectusa: Ivana Cindrić, Mateja Biškup, Karolina Sinković, Mario Kovačević, Valentino Jugović, Luka Mikulčić i Ivan Smrček.

Na izložbi multimedije izlagao je i naš učenički dom i to rad pod nazivom Crkva s kojim su pobijedili na regionalnoj Domijadi. Učeničke kreativnosti nije manjkalo te su svi domovi koji su se natjecali imali što pokazati. Naš izložak prošao je zapaženo i oduševio posjetitelje izložbe multimedije. Zaista je bilo teško ocijeniti koji rad je bolji od toliko različitih i kreativnih učeničkih radova u svim kategorijama. Voditeljice sekcije rukotvorina su Aleksandra Echert i Zvjezdana Abramović, prof.

Članovi sekcije: Filip Sabo, Vinko Ivezić, Valentina Kuzmić i Tanja Fumić.

Učenički film Život je vlak kojim su naši učenici pokazali, kako je rekao stručni žiri, ostvarenje dječačkih snova osvojio je drugo mjesto po ocjeni stručnog žirija. Voditelj je Damir Galić, odgajatelj.

Kreatori filma: Goran Stambolija, Ivan Trbuk, Mario Kovačević, Valentino Jugović i Dominik Pervan.

Prošlogodišnji državni prvaci u košarci, ove godine su zauzeli drugo mjesto. Do prvog mjesta nedostajalo je samo malo više sportske sreće odnosno jedan koš razlike u ukupnom rezultatskom omjeru. Naša košarkaška momčad na početku natjecanja izgubila je jednu utakmicu, a sve ostale je pobijedila pa ju je taj poraz odnosno rezultatski omjer stajao prvog mjesta. Košarkaši Učeničkog doma ŽTŠ prikazali su izvrsnu igru pod koševima te su se zasluženo vratili kući s osvojenim peharom.

Ekipa ŽTŠ-a: Hrvoje Mamić, Marko Baković, Marko Ferić, Bojan Gojić, Dino Sudra, Edo Bosilj i Adriano Ranogajac.

Voditelj je Robert Kovačev, odgajatelj.

Na fotografijama možete vidjeti i djelić atmosfere iz Umaga!