ZAGREBAČKI ENERGETSKI TJEDAN
Autor: Vilim Jurković, 19. 5. 2015.

U četvrtak 14. svibnja grupa učenika naše škole predvođena profesorom Zdravkom Vargom bila je sudionikom događanja organiziranih u sklopu Zagrebačkog energetskog tjedna.

Na poziv Gradskog ureda za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj nazočili smo stručnim predavanjima na temu obnovljivih izvora i energetske učinkovitosti na Fakultetu strojarstva i brodogradnje. Pored toga obišli smo i laboratorije obnovljivih izvora uz stručno vodstvo znanstvenika koji rade na čitavom nizu međunarodnih projekata.

U ime fakulteta pozdravila nas je dr.sc. Ivanka Boras, prodekan za nastavu, a uvodno predavanje je održao izvanredni prof. dr.sc. Vladimir Soldo. Kroz laboratorije na je provela dr.sc. Ankica Đurić, znanstveni novak. Zanimljivo predavanje o energetskoj učinkovitosti nam je održala dr.sc. Tea Žakula, znanstveni asistent.

U nastavku poslijepodneva preselili smo se na Energetski institut Hrvoje Požar. Djelatnici instituta su nas upoznali sa svim projektima na kojima trenutno rade a koji su podržani i sufinancirani od strane EU. Po izboru naših učenika održano je predavanje i diskusija na temu elektroautomobila.

Iako je organizator dobrano prekoračio vrijeme predviđeno za ovo događanje, naši su učenici pokazali veliki interes i strpljivost te su vrlo pažljivo slušali i aktivno sudjelovali u svim raspravama.

Njihovo uzorno ponašanje nije ostalo neprimjećeno. Dobili su niz pohvala od ostalih sudionika stručnih skupova. To je razlog zbog kojeg navodim popis svih učenika koji su taj dan svoje slobodno vrijeme odvojili da bi svoje znanje nadogradili nekim novim saznanjima.

Zdravko Varga

ENERGETSKI TJEDAN – FSB, 14.SVIBNJA 2015.

2G RAZRED

BRUNO ŽITKOVIĆ