ZAGREBAČKA DOMIJADA
Autor: Vilim Jurković, 11. 4. 2006.

Od 28. ožujka do 11. travnja 2006. godine u Zagrebu je održano natjecanje iz kulturnog stvaralaštva učenika učeničkih domova Grada Zagreba.

Zagrebačka domijada 2006.

Kulturno stvaralaštvo

Od 28. ožujka do 11. travnja 2006. godine u Zagrebu je održano natjecanje iz kulturnog stvaralaštva učenika učeničkih domova Grada Zagreba i Bedekovčine. Učenici našeg doma su, zajedno sa svojim mentoricama, i ove godine sudjelovali u svim kategorijama: multimedijalnoj, dramsko-scenskoj i glazbeno-plesnoj.
U Hrvatskom školskom muzeju 28. ožujka 2006. god. u multimedijalnoj kategoriji osvojili smo dva mjesta. Prvo mjesto stručnog žirija pripalo je našem učeniku Dini Kralju i njegovom panou fotografija pod nazivom: Priča o ljudima moga grada. Mentorica je bila profesorica Vlatka Đido.
Drugo mjesto u rukotvorinama dobila je Ljetna priča naših učenica: Ivane Najdert, Ivane Rajnović i Jasmine Blaži. Mentorice su bile profesorica Zvijezdana Abramović i medicinska sestra Aleksandra Echert.
U dramsko-scenskom natjecanju, održanom 03. travnja 2006. god. u Dječjem kazalištu Dubrava, predstavljala nas je Jasmina Blaži pjesmom Ljubavna pjesma Pabla Nerude. Jasmina je ove godine osvojila drugo mjesto stručnog žirija. Mentorica je bila profesorica Štefica Špekuljak.
Također smo osvojili i jedno treće mjesto u glazbeno-plesnoj kategoriji. Naši glazbenici: Helena Strinavić, Dragana Kutija, Marijana Prosinečki, Mihael Sinković i Tomislav Orijević osvojili su pjesmom Angel treće mjesto stručnog žirija i prvo mjesto učeničkog žirija. Mentorica glazbene skupine bila je profesorica Miranda Lovrić.
Na završnoj smotri Zagrebačke domijade, održane 11. travnja 2006. god. u Dječjem kazalištu Dubrava, uručene su nam nagrade i diplome.

Sportsko natjecanje

U sklopu Zagrebačke domijade 2006. godine u sportskom dijelu natjecalo se i nekoliko naših ekipa. Tako su za naš dom igrale/i: stolnotenisačice, nogometaši, košarkaši, šahisti i strijelci.

Stolni tenis

Naše stolnotenisačice Mateja Horvat i Anita Tomašić i ove su godine osvojile prvo mjesto na Zagrebačkoj domijadi i tako izborile odlazak na Državno natjecanje u Umag. Naša Mateja Horvat je prva u pojedinačnom natjecanju i zasluženo je proglašena najboljom stolnotenisačicom zagrebačkih učeničkih domova.
Voditelj stolnotenisačica bio je mr. sc. Ljupko Šimunović.

Streljaštvo

U domskom natjecanju u streljaštvu naši strijelci: Ivan Barbir, Igor Čirić i Nenad Havelka osvojili su prvo mjesto.
Voditelj strijelaca bio je profesor Krešimir Bilandžija.

Nogomet

Od jedanaest ekipa, koliko se natjecalo na Zagrebačkoj domijadi, naši nogometaši: Nikola Jaić, Mate i Mirko Ostojić, Luka Serajlić, Tomislav Antolović, Ivan Prpić, Domagoj Benakić, Domagoj Pastulović, Damir Zeljić, Tado Budimir i Stephanio Vranešić osvojili su četvrto mjesto.
Voditelj je bio mr. sc. Ljupko Šimunović.

Košarka

Na Zagrebačkoj domijadi natjecala se također naša košarkaška ekipa: Darko Krnić, Robert Blažević, Krunoslav Dimitrus, Boris Milosavljević, Tado Budimir, Igor Kaurić, Andrija Škoda, Mirko Ostojić, Luka Nemeš i Ivan Prpić koja je osvojila peto mjesto.
Voditelj košarkaša bio je profesor Robert Kovačev.

Šah

Peto mjesto na Zagrebačkoj domijadi osvojili su i naši šahisti: Tomislav Antolović, Ivan Kedačić, Damir Zeljić, Nikola Vučić i Marijan Pavić.
Voditelj je bio profesor Krešimir Bilandžija.

Osim postignutih rezultata, za kojima smo težili, bilo nam je također, važno druženje, zabavljanje, razvijanje samopouzdanja, izgradnja i njegovanje pripadnosti ekipi/grupi kao i učenje realnog procijenjivanja i prihvaćanja kako uspjeha tako i neuspjeha.